Як сказати своє ім`я на мові жестів

Коли ви знайомитеся з глухим людиною, вам потрібно представитися так, щоб він зрозумів вас. Ця стаття розповість вам, як назвати своє ім`я на американському мовою жестів, який використовують в Сполучених Штатах і Канаді. Єдиного міжнародного мови жестів не існує - глухі різних країн пояснюються по-різному. Наприклад, тут можна знайти список ресурсів, присвячених російській мові жестів.

кроки

Метод 1 з 2: Представтеся на американському мовою жестів
Зображення з назвою Say Your Name in Sign Language Step 1
1
Зробіть жест "hi" ("вітання"). Долоню відкрита, пальці разом. Підніміть руку до голови, направивши великий палець до скроні, і злегка відведіть в сторону, як би салютувавши.
  • Інший варіант привітання - злегка помахати рукою на рівні голови.
  • Зображення з назвою Say Your Name in Sign Language Step 2
    2
    Зробіть жест "my" ("моє"). Покладіть руку на груди, як ніби приносите клятву вірності. Пару раз легенько поплескайте себе по грудях.
  • Це слово можна показати й інакше - показати на себе вказівним пальцем, торкнувшись сонячного сплетіння. Технічно це навіть правильніше, але, в принципі, використовуються обидва жесту.
  • Зображення з назвою Say Your Name in Sign Language Step 3
    3
    Зробіть жест "name" ("ім`я"). Стисніть руку в кулак, витягніть вказівний і середній пальці - в американському дактильно алфавіті так показують букву U. Поверніть їх ребром, щоб вказівний палець був зверху. Пальцями своєї провідної руки два рази злегка поплескайте зверху по пальцях іншої руки. Пальці обох рук повинні в цей момент утворити перед вами букву X.
  • Зображення з назвою Say Your Name in Sign Language Step 4
    4
    Покажіть своє ім`я за допомогою дактильного алфавіту. Використовуйте американський дактильно алфавіт, щоб показати по буквах своє ім`я. Тримайте руку перед собою в стійкому положенні. Показуйте букви в рівномірному темпі: плавність важливіше швидкості.
  • Якщо ви хочете показати і ім`я, і прізвище, зробіть між ними коротку паузу.
  • Якщо у вашому імені поспіль йдуть дві однакові літери, "відкрийте" і знову "закрийте" руку, щоб повторити букву. Якщо букву не так легко повторити (наприклад, М в імені "Емма"), Натомість трохи відведіть руку в сторону, щоб показати другу з однакових букв, не змінюючи при цьому положення пальців.
  • Зображення з назвою Say Your Name in Sign Language Step 5
    5
    Навчіться показувати все разом. Потренуйтеся показувати плавним рухом фразу повністю: "Hi, my name _____" ("Привіт, моє ім`я _____"). Слова повинні йти саме в такому порядку.
  • В американському мовою жестів немає дієслова "бути" ("to be"). Тому в реченні "hi, my name _____" немає слова "is", І вставляти його по буквах не потрібно.
  • Зображення з назвою Say Your Name in Sign Language Step 6
    6
    Користуйтеся мовою тіла, щоб передати емоції. Мова тіла і вираз обличчя виключно важливі, коли ви пояснювали американським мовою жестів. Просто показувати жести, не змінюючи виразу обличчя і пози, - все одно що говорити монотонно і без найменших емоцій, і людям буде набагато важче підтримувати бесіду з вами.

    Відео: моє ім`я на мові жестів

  • Коли ви показуєте своє ім`я, намагайтеся виглядати привітно. Злегка посміхніться, трохи ширше відкрийте очі. До того моменту, як ви робите жест "my", Голову варто трохи нахилити в знак розуміння. Дивіться на людину, до якого звертаєтесь.
  • Зображення з назвою Say Your Name in Sign Language Step 7
    7
    Додайте своє жестовое ім`я (необов`язково). Жестові імена, про які йтиметься нижче, при знайомстві зазвичай не потрібні. Якщо ви формально представляєтеся, вам потрібно, як правило, тільки показати своє ім`я літерами дактильного алфавіту. Жестової ім`я ви, якщо знадобиться, назвете пізніше, в більш неформальному спілкуванні. Однак якщо вас представляють неофіційно, наприклад, близький друг знайомить вас зі своїми друзями, ви можете представитися наступним чином: "Hi, my name (жестовое ім`я), (ім`я, показане по буквах), (жестовое ім`я)."
  • Метод 2 з 2: Отримайте жестовое ім`я на американському мовою жестів
    Зображення з назвою Say Your Name in Sign Language Step 8
    1
    Почніть з дактильного алфавіту. Поки у вас немає жестової імені, ви можете представлятися, показуючи своє звичайне ім`я по буквах. Для початку вивчіть знаки дактильного алфавіту за допомогою нашого сайту або відеороликів в Інтернеті. Скласти своє ім`я з цих знаків легко: просто показуйте його буква за буквою. Тренуйтеся, поки не навчитеся робити це в нормальному темпі, тримаючи руку перед собою і не змінюючи її положення.
    • Мови жестів ґрунтуються не на алфавіті, тому показувати по буквах більшість слів вам не знадобиться. Букви дактильного алфавіту використовують найчастіше для слів, що не позначаються певними жестами (зокрема, для власних назв).
    • Якщо у вас коротке ім`я, яке легко передається по буквах, воно може бути вашим постійним ім`ям серед глухих.
  • Зображення з назвою Say Your Name in Sign Language Step 9
    2
    Дізнайтеся, що таке жестові імена. Жестової ім`я - це слово, вигадане спеціально для вас. Спеціальних позначень імен в американському мовою жестів не існує: немає жесту, який би означав "Марія" або "Олександр", Тому у кожної Марії або Олександра буде своє особливе жестовое ім`я. Тому почитайте про значення жестові імен та про те, за яким принципом вони зазвичай даються.
  • Зображення з назвою Say Your Name in Sign Language Step 10
    3
    Нехай жестовое ім`я вам по можливості дасть хтось із товариства глухих. Коли дорослий, який користується повагою член спільноти дає вам жестовое ім`я, це означає, що ви прийняті в його ряди. Для людини, яка не є носієм мови, це дуже важливий момент, і в багатьох колах він настає лише після багатьох років дружби. Якщо цей аргумент не видається вам достатньо переконливим, є цілий ряд причин, за якими вам не слід винаходити собі жестовое ім`я самостійно.
  • Ви можете придумати занадто складний жест або жест, який порушує правила мови (ви ж не хочете, щоб вас звали, наприклад, Ззкскбуб?).
  • Ви можете випадково вибрати жест, що означає грубе або непристойне слово.
  • Хтось в співтоваристві вже носить таке ж жестовое ім`я.
  • Ваше жестовое ім`я може збігтися з жестовою ім`ям знаменитого людини (що подумають ваші нові американські знайомі, якщо ви представитеся їм як Мартін Лютер Кінг?).
  • І найголовніше: в культурі спільноти глухих вважається неприпустимим, щоб чує людина сама придумував собі жестовое ім`я.
  • Зображення з назвою Say Your Name in Sign Language Step 11

    Відео: Як заспівати на жестах | Мот - Капкан + ВІДПОВІДІ НА ВАШІ ПИТАННЯ

    4
    Створіть ім`я зі свого ініціал. Припустимо, ви не знаєте нікого із товариства глухих, але вам просто цікаво, на що схожі жестові імена. Ось один з поширених способів створення такого імені. Складіть одну руку в формі літери дактильного алфавіту, з якої починається ваше ім`я. Пару раз поплескайте нею по будь-якій точці на тілі - зазвичай по лобі, щоці, підборідді, плечу або грудей. Інший варіант - посувати рукою між двома сусідніми точками або поводити нею вперед і назад в "нейтральному просторі" перед грудною кліткою, на невеликій відстані від неї.
  • Немає ніяких правил, чому слід віддати перевагу тій чи іншу точку, тому жестовое ім`я такого типу називається довільним.
  • Пам`ятайте, що новачкові важко самому придумати жестовое ім`я. В американському мовою жестів багато слів, для яких пальці складаються у формі тієї чи іншої літери, тому ви можете випадково назвати себе "жовтим" або яким-небудь ще менш приємним словом.
  • Зображення з назвою Say Your Name in Sign Language Step 12
    5
    Використовуйте описовий жест. Жестові імена такого типу зазвичай пов`язані з якоїсь помітної фізичної характеристикою. Наприклад, ви можете провести рукою по шраму на обличчі або покриття пальцем вниз від шиї, показуючи своє довге волосся. Новачки часто вибирають такі імена замість довільних, так як вони здаються цікавіше. Однак таке ім`я ще складніше придумати самостійно. У жестових мовах використовується візуальна граматика, можливості якої обмежені положенням пальців, положенням рук в просторі і їх рухами. Якщо ви не вивчали американську мову глухих на курсах або ж не спілкувалися на ньому тривалий час, ім`я, яке ви придумаєте, може зовсім не виглядати як слово.
  • Зображення з назвою Say Your Name in Sign Language Step 13

    Відео: Жест "I love you!"

    6
    Подумайте про гібридному жестовом імені. Це третій і останній тип жестових імен: жест, який вказує на фізичну характеристику, при якому пальці складені в першу літеру свого імені. У колах спільноти глухих цей тип дуже популярний, хоча деякі вважають, що це сучасний винахід, що виходить від тих, що чують і не відповідає традиції присвоєння жестових імен. Цілком можливо, що людина із товариства глухих дасть вам гібридне ім`я. Однак якщо ви захочете придумати таке ім`я самостійно, ваша спроба може бути розцінена як ще більш груба і неввічливо, ніж якби йшлося про ім`я іншого роду.
  • Зображення з назвою Say Your Name in Sign Language Step 14
    7
    Подивіться, як змінюються і множаться жестові імена. Якщо ви вивчаєте американську мову глухих і знайомитеся з тими, хто володіє ним вільно, то можете помітити, що деяких людей називають декількома жестовими іменами замість одного. Як правило, це відбувається, якщо людина отримує жестові імена в декількох різних спільнотах. Згодом жестовое ім`я може змінитися: положення пальців або положення руки в просторі змінюється, щоб ім`я було легше відрізнити від схожого, щоб його було швидше показувати або щоб позбутися від відсилання до якоїсь межі, яку стало незручно або неактуально згадувати.
  • Поради

    • У світі існують сотні мов жестів. Американський мову жестів і дактильно алфавіт, про які йде мова в цій статті, використовують переважно в США і Канаді. Сказане про культуру спільноти глухих і значенні жестових імен також відноситься до цих країн.
    • Коли ви користуєтеся мовою жестів, не думайте, що все глухі добре читають по губах. Навіть той, хто має в цьому досвід, може зрозуміти лише близько 30% вашої мови.
    • слово "deaf" ("глухий") Може вам зустрітися написаним як з малої, так і з великої літери. У першому випадку воно просто означає фізичний стан глухоти, у другому - ставиться до американського співтовариства і культурі глухих.
    • Використовуючи мову жестів, активно задійте мову тіла, щоб висловити свої емоції або ставлення. Наприклад, якщо вам щось не подобається, покажіть це презирливим виразом обличчя, а якщо ви щось ненавидите - нахмурьте брови і наморщив ніс.

    попередження

    • Глухі діти і молодь люблять вигадувати жестові імена, але вони частіше роблять це заради розваги, ніж з міркувань практичності. В результаті вас можуть назвати неприємним ім`ям або таким, яке важко буде показати.
    Поділися в соц мережах:

    Увага, тільки СЬОГОДНІ!
    —хоже

    Увага, тільки СЬОГОДНІ!