Чи буває багато батьківської любові?

Як тільки дочка стала підростати, я кинулася по всіляких дитячим розвиваючим курсам. Всі вони працюють за однією схемою. Поки педагоги займаються з нашими дітьми, з батьками проводиться батьківська школа. Куди б я не прийшла, завжди перебувала мама або мами, які задають одне питання - чи можна занадто сильно любити дитину?

Не бійтеся любити !! Чим більше ви віддасте любові дитині, тим більше отримаєте її назад.

Це стосується душевної любові, тієї, яку неможливо описати словами, її можна тільки відчути. Вона дає відчуття надійного тилу за спиною, впевненість і підтримку. Вона безумовна, не залежить від того, як ми себе поводимо і що робимо. Цій любові ніколи не буває багато чи мало. Або вона є, або її немає.

Душевної любов`ю неможливо розпестити і зробити когось гірше, навпаки, від такої любові люди стають щасливими.

Люди завжди тягнуться туди, де їх люблять. Якщо люблять на роботі - бігом на роботу, якщо люблять будинку - скоріше додому. Людина потребує любові і йде туди знову і знову, щоб відчути себе коханою і бажаною.

Відео: Батьківська любов це показник наявності важливих гормонів в організмі

Поспостерігайте за собою, куди ви йдете з задоволенням? Хіба не туди, де ви відчуваєте себе коханим? З дітьми все також, якщо ми любимо дитину, він буде тягнутися до нас завжди, навіть коли виросте, буде повертатися в рідну домівку з задоволенням. А якщо не любимо?

Дочці було близько 4 років, ми купили торт, і вона хотіла нести його сама. Ми йшли по алейці, вона запнулася і впала на торт. Вона закрила обличчя руками і так гірко заплакала, що серце стислося в моїх грудях. Я згадала себе маленьку, коли в такій же ситуації мама накинулася на мене і стала кричати, що мені нічого не можна довірити, що все у мене з рук валиться, але я все одно хочу все взяти сама. У мене затряслися руки, і я розридалася. Мені здавалося, що я давно забула то горе, яке я відчула, тому що не виправдала надій своєї мами, що мама не любить мене таку неумеху.

Ми сіли на пеньок, я обняла свою дочку, стала гладити її і цілувати, стала заспокоювати її. І я сама стала плакати, і в цей момент я відчула, що моя дочка - це я маленька, ніби це я шкодую себе тоді там, в моєму дитинстві. Чим більше я віддавала своєї дочки любові, тим більше поверталася вона до мене, і моя дитяча біль стихала. Ця скалка в серці, про яку, як мені здавалося, я давно забула, тому що вже стала дорослою, вийшла, як тільки я віддала любов своїй дитині без обмеження. І знання того, що чим більше ми любимо, тим більше ми кохані, назавжди залишилося в душі.

Мої батьки відмахувалися в дитинстві від моїх проблем. Це дурниця, сама винна та інше. Це так в`їдається в свідомість, що йти до батьків зі своїми проблемами марно, вони не поспівчувають, а може навіть ще додадуть. Якщо у мене зараз трапляються неприємності, до батьків я не піду. Я поскаржуся своєї сім`ї, чоловікові і дочки. У мене були неприємності на роботі, я прийшла додому і розплакалася. Моя дочка пошкодувала мене, вона обняла мене і притулилася, стала цілувати і обіймати, гладити волосся. Вона нічого не говорила, що може маленька дитина сказати? Але я відчула заспокоєння і задоволення, відчула її любов до мене. У всьому тілі стало неймовірно тепло і радісно, проблема моя зникла. Неймовірно, можна почути слово люблю сто раз і нічого не відчути, а можна просто притиснутися до люблячого і отримати море любові, яке фізично зігріває і заспокоює. В той момент я зрозуміла, що не може бути любові БАГАТО, не може бути любов занадто сильною або слабкою. Любов або є, або немає. Якщо вона є, ви її відчуєте серцем і відчуєте щастя і умиротворення, якщо любові немає - буде невдоволення.

Це усвідомлюєш не відразу, не відбувається це раптом. Це відбувається поступово, з усвідомленням себе. Я постійно повторюю, що все починається з себе. Усвідомлюючи свої почуття в тих чи інших ситуаціях, свої вчинки і поведінку, причини, що спонукали мене чинити так чи інакше, я поступово почала змінюватися, стало змінюватися моє ставлення до батьків, пішло осуд. Якщо раніше всі образи я сприймала як їх нелюбов до мене, то тепер я бачу, що навпаки - це їх нелюбов до себе.

Не даючи любові мені, вони позбавили цієї любові себе в першу чергу. Віддаючи любов своїй дитині, я отримую замість любові ще більше, і це робить мене щасливою.

Коли нам погано, коли ми засмучені, ми потребуємо підтримки і любові. Досить просто, щоб обняли і притиснули. Якщо ви шкодуєте цього для дитини, навряд чи потім дитина буде вас притискати і жаліти, якщо самі ви цього не робили по відношенню до нього. Чи не тому що дитина невдячний, тому, що він не знає, як це зробити. Ви ж не показували цього.

Але не плутайте любов з вседозволеністю, безкарністю і розпещеністю. Це не любов, це наш страх і невміння пояснити дитині норми поведінки, ніколи не плутайте їх з любов`ю.

Одного разу довелося мені побачити таку картину. Мама йшла з сином по тротуару. Дитина скакав з калюжі в калюжу так, що бризки летіли в різні боки. Назустріч поспішала жінка, мама не притримала дитини, і він продовжував стрибати, мама розчулено посміхалася. В результаті жінка опинилася в грязі з ніг до голови і зробила дитині сердите зауваження, дитина капризно розплакався. Мама кинулася захищати сина, як же так, адже він маленький і його образили. Чи не занадто сильна чи це любов? Це як раз мамин страх опинитися в очах дитини мамою злий, якщо вона буде робити йому зауваження. Це не любов. Сьогодні йому просто висловлять зауваження, а завтра, коли мами поруч не буде, можуть виховати якомога болючіше. Любов - це коли ви не намагаєтеся виглядати мамою, яка все вирішує, а є мамою, яка пояснює життя так, що виховувати дитину болем чужим людям не доведеться.

Що ж робити, якщо ви зрозуміли, що ваша "кохання" - це як раз страх відмовити дитині в чомусь? Що робити, якщо все навколо тільки і роблять, що говорять "Не люби занадто сильно, ти вже зіпсувала дитини"?

По-перше, заспокоїтися, все можна виправити. Насамперед задайте собі питання - ЧОМУ? Чому я так роблю і веду себе? Чи не в тому причина, що батьки були з вами занадто суворі, і ви вдарилися в іншу крайність, не бажаючи, щоб ваше чадо зазнало ту біль, що в дитинстві зазнали ви?

Або ви знайдете купу інших причин, відомих вам одній і штовхають вас на схиляння перед дитиною. На це може піти багато часу, але це окупиться вашим заспокоєнням. Поки моєї дочки не виповнилося 2 роки, я сама була мамою такий - все що дозволяє, все робить за дитину. Поки в дитячому саду не побачила, що інші діти вміють більше, ніж наша дочка. Це змусило мене замислитися над власною поведінкою і почати змінюватися. Про це можете прочитати статтю на сайті "сонячні руки" Виховання дітей дошкільного віку. Уроки самостійності.

Зараз у мене є внучатий племінник, який в 1,8 років вже робить те, що моя дочка почала робити тільки в 3 роки, тому що я своєю "любов`ю" заважала їй розвиватися. Хіба це любов, зав`язувати шнурки дитині все життя? Ні, любов - це навчити його зав`язувати їх самостійно, чим раніше, тим краще.

Отже, ви розібралися чому. Тепер задумайтеся, що потрібно людині для життя? Для щасливого життя? Якщо не виходить, то порівнюйте себе з тваринами. Припустимо з кішкою. Що вона робить? Годує і оберігає, поки кошенята безпорадні, як тільки вони стають на ноги, показує їм, як ловити миша. Спочатку приносить миша додому пограти і спробувати, потім веде їх на полювання і показує, як вона це робить. Як тільки вони самі ловлять миша, мати йде від них, щоб не заважати їм жити самостійно, щоб вони не заважали їй.

Хіба при цьому вона не любить їх? Дійте також, годуйте і оберігайте, поки лежить в колисці, потім починайте вчити. Пояснюйте правила життя, навчіть, як "зловити мишу" будь-яким способом, як ви це вмієте. Робіть це з величезною і безмежною любов`ю, а потім йдіть. І ви ніколи не залишитеся одна, ваша дитина буде повертати вам любов все життя.


Відео: Людям про Людей Чи буває багато любові

Навчити дитину зловити мишу не так вже й складно. Дитині потрібно отримати направлення, а не просто споживати те, що роблять батьки. Це в силах будь-якого батька. Наприклад, ви помітили, що дитина ходить з молотком і все б`є. Прекрасний привід сказати йому: "Прекрасно, ти любиш стукати молотком, значить, ти можеш стати теслею і будеш добре заробляти". Моя дочка зараз хоче бути лікарем (дитячі бажання щодо місця в житті постійно змінюються) і ще у неї з`явилася мрія мати коня.

Є у мене колега на роботі, яка часто направляє мене в потрібне русло. Так ось, розповіла я їй про мрії своєї дочки і вона мені каже: "Ось і скажи їй, що якщо вона стане лікарем, які роблять косметичні операції, то буде дуже багато заробляти і тоді зможе купити собі коня". І я скористалася її радою.

Поділися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
—хоже

Увага, тільки СЬОГОДНІ!