Місячний календар. Август 2010

Загальну інформацію про фази місяця ви зможете знайти в січневій статті.

Нагадуємо, що в календарі наведені лише приблизні рекомендовані і Нерекомендовані роботи.

Даний календар вказує терміни за московським часом, тому їх треба зіставляти з місцевим часом.

Відео: Девід Айк. Місячний контроль.

Місячні календарі викликають чимало суперечок, тому ми радимо в першу чергу дотримуватися рекомендованих наукою і вивірені практикою терміни проведення робіт з урахуванням погоди, стану грунту, розташування ділянки. Терміни, зазначені в місячному календарі - допоміжний орієнтир.

Місяць (Moon)

© alicepopkorn

1, 2, 3 серпня / Воскресенье, Понеділок, Вівторок

Місяць в Овні (3-тя фаза), в Тельці з 12.14 (3-тя фаза). Місяць у Тельці (3-4-я фаза), III чверть 9.00.

Триває збір врожаю томатів, огірків та інших овочів, фруктів і ягід. Добре сушити і заморожувати зібрані овочі та фрукти.

До 12.14 можна продовжити збір врожаю.

Пізніше 12.40 помірно поливаємо кабачки під корінь і морква методом дощування. Продовжуємо боротися зі шкідниками, що живуть в землі. Удобрюємо квіти зі слабким коренеутворення. Увечері помірно поливаємо грядки з перцем і виробляємо підгодівлю їх нітрофоскою і пташиним послідом. Також поливаємо цибулю і капусту. Якщо є необхідність, то помірно поливаємо і інші культури.

Обприскуємо томати і картопля від фітофтори.

2 серпня - Ільїн день. Купатися вже не можна, з дна піднімається холодна вода. Після Ільїна дня світловий день зменшується на дві години.

Сьогодні також можна провести помірний полив, хоча в серпні можна вже не поливати зовсім. Можна боротися зі шкідниками, що живуть в землі, і удобрювати квіти зі слабким коренеутворення.

Консервуємо коренеплоди. Огірки і томати, закочені в цей день в банки, будуть дуже смачними і довго будуть зберігатися.

Зрізані сьогодні квіти для букетів довго стоять.

Якщо 1 серпня погода дощова, то слід очікувати дощової осені.

4, 5 серпня / Середа, Четвер

Місяць у Тельці (4-я фаза). Місяць в Близнюках (4-я фаза).

Консервуємо коренеплоди. Огірки і томати, закочені в банки в цей день ввечері, будуть дуже смачними і будуть довго зберігатися. Зібраний урожай закладаємо на зберігання.

З метою отримання хорошого врожаю потрібно обприскувати плодові дерева від шкідників і видаляти з них зайві пагони. Сприятливо збирати урожай зернових, фруктів, ягід, коренеплодів, сушити овочі та гриби, зрізати квіти для букета.

Відео: Астрономічний календар: серпень 2015

Несприятливо поливати рослини, у них можуть загнити коріння.

Зверніть увагу: яка погода буде в другій половині дня 4 серпня, такої погоди можна чекати на цілий місяць.

6, 7 августа / п`ятниця, субота

Місяць в Близнюках (4-я фаза). Місяць у Раку (4-я фаза). Літо пішло на спад, але робіт в саду і городі не поменшало. Деякі квіти все ще не хочуть цвісти. Потрібно їх удобрити.
Сприятливо збирати урожай зернових, фруктів, ягід, коренеплодів, сушити овочі та гриби, зрізати квіти для букета.

Несприятливо поливати рослини. Коренеплоди можуть загнити.

Транзит Місяця в Раку - час поливу. Однак, сьогодні його потребують тільки ті рослини, які знаходяться на відкритих посушливих місцях. Пам`ятайте, що в 4-ю місячну фазу полив помірний, інакше заллєте коріння. Помірно поливаємо перці, огірки, кабачки, моркву. У серпні полив зменшуємо до самого малого.

Яке 7 серпня ранок, така буде зима.

8 серпня / неділя

Місяць у Раку (4-я фаза). Вносимо суперфосфат і калій під всі плодові дерева - це підвищить їх зимостійкість. Боремося з наземними шкідниками.

Сприятливо робити соки і вино.

Несприятливо обрізати сухі гілки у дерев і кущів, розмножувати рослини корінням, садити дерева, заготовлювати лікарські трави і сіно, збирати ягоди і фрукти для зберігання, викопувати коренеплоди, збирати врожай.

9, 10, 11 серпня / Понеділок, Вівторок, Середа

Місяць у Леві (4-я фаза). Зростаюча Місяць у Леві (1-я фаза). Молодик в 7.09. Зростаюча Місяць у Леві, в Діві з 17.16 (1-я фаза). Можна припиняти полив. Для підживлення рослин цілком достатньо лише зрідка проводити розпушування грядок.

До 17.16 несприятливо пересаджувати садово-городні культури і домашні квіти, застосовувати штучні добрива.

Пізніше 17.16 потрібно дуже помірно полити грядки, якщо немає дощу. Можна зібрати трохи дозрілих ягід, фруктів і овочів для швидкого вживання.

Несприятливо виробляти посадки на насіння, садити качанний салат, збирати плоди, закладати на зберігання і закочувати консерви.

12, 13, 14 августа / Четвер, П`ятниця, Субота

Місяць у Діві (1-я фаза). Місяць у Терезах (1-я фаза).

Підв`язуємо і підпираємо жердинами рослини, особливо гілки яблунь, на яких багато плодів. Можна збирати дозрілі ягоди, фрукти і овочі для швидкого вживання.

Несприятливо виробляти посадки на насіння, садити качанний салат, збирати плоди, закладати на зберігання і закочувати консерви.

Не забудьте укрити плівкою все теплолюбні культури (огірки, томати, перець), особливо на ніч.

Несприятливо поливати рослини, гниють корені.

Для посадки під зиму нової полуниці ввечері відокремте розетки від маточного рослини полуниці. Помістіть їх в поліетиленовий пакет, збризніть водою і тримаєте в прохолодному місці добу.

15, 16 серпня / Неділя, Понеділок

Місяць у Скорпіоні (1-2-я фаза), I чверть 22.15.

Проводимо підгодівлю огірків, томатів, гарбуза, кабачків, перців. Виробляємо розпушування грунту і полив при необхідності.

Ввечері треба висадити розетки полуниці в грунт і накрити плівкою, встановленої на каркасі. На постійне місце цю розсаду слід висаджувати на наступну весну на зростаючому місяці. На зиму не забудьте укрити розсаду ялиновим гіллям.

Несприятливо валити дерева, на них нападає короїд. Вони не годяться для спорудження будинку і лазні, домашньої і садових меблів.

Не слід також обрізати сухі гілки у дерев і кущів, садити дерева, розмножувати рослини корінням.

Не потрібно збирати урожай, трави, викопувати цибулини квітів і коренеплоди.

17, 18 серпня / Вівторок, Середа

Місяць у Стрільці (2-я фаза). Збирайте врожай томатів, огірків і кабачків. Збираючи огірки, уважно оглядайте батоги, не допускайте переростків. Томати та перці можна не доводити до повної зрілості, а збирати трохи раніше. У пляшки біля кабачків налийте води. Проведіть розпушування грядок з капустою.

Сприятливо збирати фрукти, ягоди та овочі для швидкого вживання.

Несприятливо підгортати і прополювати, бур`яни скоро виростуть сильніше, ніж раніше.

Збираємо урожай томатів, огірків і кабачків. Збираючи огірки, уважно оглядайте батоги, не допускайте переростків. У пляшки біля кабачків налийте води. Проведіть розпушування грядок з капустою.

19, 20, 21 серпня / Четвер, П`ятниця, Субота

Місяць у Стрільці, в Козерозі з 18.18 (2-я фаза). Місяць у Козерозі (2-я фаза). До 18.18 збирайте урожай томатів, огірків і кабачків для швидкого вживання. Збираючи огірки, уважно оглядайте батоги, не допускайте переростків. Проведіть розпушування грядок з капустою і полив її холодною водою.

Несприятливо підгортати і прополювати.

Пізніше 18.18 найкращий час для збору і сушки зелені.

Несприятливо пересаджувати квіти.

22, 23, 24 серпня / Воскресенье, Понеділок, Вівторок

Місяць у Водолії (2-я фаза), в Рибах з 18.12 (2-3-я фаза), Повний місяць о 21.06. Можна збирати фрукти, квіти, листя і насіння лікарських рослин.

Несприятливо поливати рослини, у них можуть загнити коріння.

Не слід садити дерева, вони виростають кострубатими.

Не потрібно висаджувати саджанці і сіянці, вони не дають коренів, хворіють і гинуть.

Несприятливо сіяти насіння, вони не проростають.

До 18.12 несприятливо поливати рослини, садити дерева, висаджувати саджанці і сіянці, сіяти насіння.

Пізніше 18.12 сприятливо вичавлювати соки і готувати вино.

Несприятливо рубати ліс на дрова, садити дерева, обрізати дерева і кущі.

Не слід збирати лікарські рослини і плоди для зберігання.

Не потрібно закладати урожай на зберігання і консервувати.

Пам`ятайте, що погода змінюється в повний місяць частіше, ніж в будь-яке інше час. Якщо під час повного місяця Місяць світла і чиста - на гарну погоду, якщо Місяць темна і бліда - до дощу. Якщо з`явиться коло навколо Місяця, буде негода до кінця місяця.

25, 26 серпня / Середа, Четвер

Місяць в Рибах (3-тя фаза).

Сприятливо вичавлювати соки і готувати вино. Несприятливо рубати ліс на дрова, садити дерева, обрізати дерева і кущі.

Не слід збирати лікарські рослини і плоди для зберігання.

Не потрібно закладати урожай на зберігання і консервувати.

27, 28 серпня / п`ятниця, субота

Відео: Астрономічний календар - серпень 2014

Місяць в Овні (3-тя фаза). Найактивнішу час для збору врожаю огірків, кабачків, цибулі та інших культур. Збираючи огірки, уважно оглядайте батоги, не допускайте переростків. Добре збирати овочі і картопля для зберігання. Також збирають ягоди і плоди для виготовлення соків і вина. Сприятливо готувати на зиму приправи, сушити і заморожувати овочі та фрукти. В саду зрізають отплодоносившие гілки малини і сжігают- пересаджують і розмножують флокси і півонії.

Час збору врожаю огірків, кабачків, цибулі та картоплі для зберігання. Сприятливо готувати на зиму приправи, сушити і заморожувати овочі та фрукти.

Пора зрізати отплодоносившие гілки малини і спалювати їх. Можна пересаджувати і розмножувати флокси і півонії.

Зібрані сьогодні плоди і ягоди дуже гарні для приготування соку або вина.

29, 30, 31 серпня / Воскресенье, Понеділок, Вівторок

Місяць в Овні, у Тельці з 18.36 (3-тя фаза). До 18.36 час збору врожаю огірків, кабачків, цибулі та картоплі для зберігання. Сприятливо готувати на зиму приправи, сушити і заморожувати овочі та фрукти.

Пізніше 18.36 - відпочивайте.

При необхідності потрібно провести розпушування грядок ще незібраних овочів. Роєм ями для посадки саджанців смородини.

Сприятливий час для закладання врожаю на зберігання і консервування коренеплодів. Зрізані квіти для букетів довго стоять. Букети знадобляться 1 вересня.

Використовувані матеріали:

Відео: Астрономічний календар: грудень 2015

  • Тетяна Рачук, Тамара Зюрняева, Місячний посівний календар на 2010 рік
Поділися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
—хоже

Увага, тільки СЬОГОДНІ!