Вирощування томатів в ульяновської області

Технологія вирощування помідорів в Ульяновської області

Щоб очі не розбігалися

Мені б хотілося поділитися своєю технологією вирощування томатів - овоча, до якого в нашій родині ставляться з повагою і любов`ю. Мені за 60, і за багато років вирощування своїх улюблених томатів я випробувала різні засоби. Частина з випробуваного взяла на озброєння, а частина виявилася садівничої байкою. Але хочу підкреслити, що навіть в посушливу і жарку погоду моя технологія не дала збою. З великим задоволенням вкушаю плоди своєї праці, пригощаю друзів і активно заготовлюю на зиму.

Отже, перша і головна умова гарного врожаю - насіння! Як то кажуть, що по;

сієш, те й пожнеш. Я давно відійшла від заготівлі свого насіння: як не крути, але економії на гріш, а якість на порядок гірше. Але і брати перші-ліпші насіння на ринку теж не варто.

Тут треба порадитися, почитати і послухати відгуки садівників. Є у нас вітчизняні агрофірми, які не обманюють покупців. А ось насіння голландської селекції брати не раджу. Схожість вони мають непогану, але посуху і перепади температури "іноземці" не витримують, і тому у них низькі зав`язування плодів і врожайність.

Сорти томатів для Ульяновської області

А які ж сорти томатів посадити, питаю я сама себе щороку - така різноманітність кругом! Тому,

щоб не зірватися і не набрати зайвого, перш ніж йти в магазин за насінням, складаю список сортів, перевірених часом і улюблених нашій сім`ї (адже у кожного серед томатів є свої любимчики). Але все одно кожен раз беру ще парочку нових сортів, так би мовити, "на пробу". Серед тих, хто має постійну прописку на моїх грядках, я хочу порекомендувати:

  • красноплодной сорти Волове серце, Волове серце, Російський розмір XXL, Білий налив, Москвич, Де-Барао, Човник, Цукровий бізон, Богатир, Фітофтороустойчівий, Будьонівка, Джина, Російський богатир, Король ринку II, Кардинал, Король-гігант IX;
  • рожевоплідний Рожевий слон, Симпатяга, Роза вітрів, Мікадо, Лотос, Красотка-
  • оранжевоплодние Золота Андромеда, Апельсін-
  • чорноплідної Де-Барао, Чорний прінц-
  • жовтоплідного Золотий самородок, Золоті куполи, Жовтий гігант, Золота королева, Золоте руно, Жар-птиця;
  • чері Червона гроно, Бетта, Солодка дівчинка.

І ще хочу звернути увагу на такий незвичайний сорт, як грейпфрут, який особливо корисний людям з підвищеним вмістом цукру в крові.

На фото сорти томатів які я вирощую в Ульяновської області: 1. Білий налив, 2.Розовий слон, 3.Де-Барао, 4.Апельсін, 5.Золотие купола, 6.Грейпфрут

Підживлення розсади томатів: Чаю або молока?

Насіння на розсаду висівають з 15 по 25 березня. Хочу відразу зазначити, що принципово вирощую томати тільки у відкритому грунті без укриття, так як вважаю, що за смаком їх ніяк не можна порівняти з тепличними. Перед посівом насіння обробляю від грибкових, бактеріальних і вірусних захворювань, замачівая їх в заздалегідь підготовлених марлевих мішечках на 30 хв. в 1% -ому розчині марганцівки (10 г на 1 л води). Потім промиваю насіння в мішечках в теплій воді і замочую на добу в живильному розчині.

Як нього використовую і золу (2 ст. Л. На 1 л води), і нітрофоску (1 ч. Л. На 1 л води), і сік алое, розведений з водою у співвідношенні 1: 1. Після цього мокрий мішечок з насінням загортаю в поліетиленовий пакет і кладу в холодильник (але не в морозилку) на дві-три доби - для загартовування.

А тим часом готую "поле" для посадки. Купую в магазині для садівників ґрунтову суміш, насипаю її в дерев`яні ящики, злегка ущільнюють, олівцем через кожні 5 см роблю борозенки глибиною близько 2 см, поливаю теплим рожевим розчином марганцівки і сію охолоджені насіння на відстані 2 см один від одного. Зверху присипають землею, не поливаючи.

На шухлядки натягую плівку, підписую (це мені знадобиться при висадці, адже високорослі і низькорослі томати я висаджую окремо) і ставлю в тепле місце. Днів через п`ять з`являються сходи-петельки. Тоді плівку знімаю і переставляю розсаду на світлий підвіконня, попередньо розстеливши на нього повсть. Повірте, що після такої нехитрої підготовки насіння ваші паростки будуть сильними і міцненьким.

Перший раз негусто поливаю сходи рожевим розчином марганцівки, як тільки вони проклюнутся. Другий раз - через 7-10 днів.

Тут я вже використовую настій чайної заварки. Для його приготування в трилітрову банку кладу один стакан використаної заварки, заливаю окропом і наполягаю один тиждень. Такий підгодівлею можна поливати і будь-яку іншу розсаду, і домашні квіти.

А якщо ви боїтеся мошок, то просто вставте в землю з квіткою або розсадою кілька сірників головками вниз, і мошкари не буде. Третій раз поливаю розсаду за три дні до пікіровки, листочки і висаджую в лунку похило, так щоб і коріння, і оголений стебло були в грунті.

Протягом 10 днів пеклі висадки розсади в грунт томати не поливати. Потім протягом літа роблю це раз на тиждень, припинивши полив на початку бурхливого дозрівання томатів. Для підв`язки у кожного томата ставлю дерев`яні кілочки, і до них методом вісімки прикріплюю рослини за допомогою шпагату.

Для профілактики фітофтори використовую медьсодержащие фунгіциди. Обприскую ними два рази в період вегетації з перервою в два тижні. Пізніше, у міру необхідності, виробляю обприскування біофунгіцид через кожні три тижні. Повірте, що більше нічого і не треба, а обробку так званими народними засобами вважаю малоефективною, і витрачати на це свій час і сили не раджу.


Читайте також: Індетермінатние помідори - вирощування, догляд та пасинкування


За літо два-три рази проводжу підгортання томатів (після поливу) на висоту стебла до 12 см і регулярно мульчують грунт під томатами (що допомагає уникати зайвої прополки і розпушування грунту, а це важливо в моєму віці).

В якості мульчі, на мій погляд, ідеально підходить кропива, на якій не живуть ні тля, ні слимаки. Але використовую і тирсу, скошену траву, Пров`ялені бур`яни без коренів, спить чайну заварку, золу, очищення від овочів і навіть шкірку від насіння соняшнику, які ми так любимо поклацати теплими літніми вечорами.

Пам`ятаю і про підгодівлі помідорів

Першу проводжу через два тижні після висадки в грунт на 10 л води беру 1 ст. л. сечовини і 1 ст. л. нітрофоски (витрачаю розчин по 0,5 л на кущ). Другу підгодівлю роблю під час цвітіння: застосовую будь-яке комплексне добривом для томатів (витрачаючи по 1 л на рослину). І третю - через два тижні після другої: на 10 л води беру 1 ст. л. суперфосфату (витрачаючи по 10 л на 1 кв. м).

У похмуру погоду збільшую вміст калію в підгодівлі, а в сонячну -сечовина. А що відстають у рості кущики обприскую розчином сечовини (1 ст. Л. На 10 л води).

Вирощування томатів: маленькі хитрощі

Як тільки з`являться перші квіточки, обприскую кущі борною кислотою (1 г на 1 л води).

Щоб прискорити дозрівання плодів, залишаю не більше чотирьох кистей на рослині. При цьому всі пасинки ретельно видаляю, а в серпні прищипую і верхівку куща над верхньою пензлем, залишаючи на ній два-три листочка.

Для надання більшої насолоди плодам підгодовую рослини, які вступили в пору плодоношення, солоним розчином (в 10 л води розводжу 1 ст. Л. Солі і 1 ст. Л. Хлористого калію), витрачаючи по 0,5 л на рослину. А грунт під кущем посипаю деревною золою.

Відео: Чим заповнюються відра для вирощування томатів, огірків, перців, баклажанів.


Читайте також: Полудетермінатние томати (напівдіти) - посадка та догляд

Відео: СУПЕР СПОСІБ! ВИРОЩУВАННЯ ТОМАТІВ В ПАКЕТІ НА ВІКНІ!


І на закінчення хочу сказати: дорогі мої садівники і городники! І ті, хто приїжджають на дачу лише у вихідні, вириваючись із задушливих квартир, і ті, хто проводить на дачі більшу частину часу, не шукайте легких шляхів і сортів томатів, які не потребують догляду.

Не бійтеся вирощувати не тільки низькорослі, штамбові і детермінантні сорти, але і високорослі, що вимагають пасинкування і підв`язки. Адже всі вони, від крихт до гігантів, вимагають до себе ласки, уваги, турботи і любові. В рівній мірі даруючи у відповідь запашні, солодкі, смачні і корисні плоди. Вірте, сподівайтеся, пробуйте, експериментуйте! І все у вас обов`язково вийде.

Н.Клюева, Ульяновська обл.

Поділися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
—хоже

Увага, тільки СЬОГОДНІ!