Бордоською рідиною не так шкідлива як корисна

Відео: КВІТЕНЬ (5 ч) ВЕСНЯНА ОБРОБКА САДУ.

Застосування бордоською рідини - міфи про її небезпеки і марності

Хочу реабілітувати бордоською рідиною, яку багато зневажливо називають "отрутою". За словами деяких дачників, робота з такими фунгіцидами - суцільна морока і небезпека. А чи знає вони що це воістину унікальний засіб? У чому його унікальність? А в компонентах - з`єднанні мідного купоросу з вапном. Перший є ідеальним антисептиком, другий - ідеальним "чистильником", Який припікає хворий лист. Рівних цій суміші по ефективності ще ніхто не придумав.

Ось навскидку перелік хвороб, від яких вона допомагає

Від чого допомагає бордоською рідиною:

  • фітофтора на картоплі і томатах;
  • плямистість і іржа на ягодах;
  • курчавость листя;
  • антракноз у сімейства гарбузових і болгарського перцю;
  • сіра гниль на малині;
  • мілдью на винограді;
  • парша і бура плямистість зерняткових;
  • пероноспороз цибулі;
  • бактеріоз огірків;
  • потворність плодів сливи.

Легко міркувати тим, хто живе в помірному кліматі, де фітофтора на грядках рідкісний гість. А у нас на Кубані літо спекотне, і якщо пройшов дощ, вона тут як тут. І як не звернутися до "хімії", Якщо народні засоби безпорадні? Я ось висаджую більше 200 кущиків некістевих томатів, тому на кожен плід не приставиш ворота пакет.

А я зазначу, що ось в цьому випадку якраз цього робити не треба! Від такої хвороби краще використовувати колоїдну сірку або зольний розчин. До того ж багато хто готує дуже слабкий розчин бордоською рідини, який годиться тільки для профілактики, а не для лікування.

Тепер можна поговорити і про чудо-розчині Анциферової. Вона рекомендує з`єднати 1 ст. л. сухої гірчиці з 1 ст. л. борної кислоти і залити все 10 л води. Але така суміш навряд чи стане "ядерної". Я під скажу два рецепта справжніх "забійних" розчинів від шкідників.

Відео: Бордоська суміш. Готуємо правильно!

Беру 200 г сухої гірчиці, 5 стручків подрібненого пекучого червоного перцю, 200 г часнику, 300 г ріпчастої цибулі і заливаю 3 л окропу. Наполягаю два дні, проціджую і розводжу: 1 стакан на Юл води для обприскування.

Треба готувати з великою обережністю, в рукавичках!


Посилання по темі: Рецепти приготування розчинів для обприскування саду від хвороб і шкідників


Він б`є наповал тлю, кліщів і цикадок, а також допомагає при появі борошнистої роси і сірої гнилі. Його можна застосовувати і в період наливу плодів, коли інші препарати застосовувати не можна. Отже, в емальованому мисці 600 г гашеного вапна розводжу півлітра гарячої води і при помішуванні обережно додаю 400 г садової сірки.

Потім доливаю півтора літра гарячої води. Кип`ячу 15 хв. в закритому вигляді. Виходить відвар червоного кольору. Зберігаю в скляних банках.

А яка у вас фітофтора?

Не бійтеся експериментувати, дорогі дачники! Головне - не лінуватися. Я ось кілька років ніяк не могла виростити хорошу петрушку, поки не познайомилася з однією дачниця, колишнім агрономом. І ось що вона мені підказала. Тепер я насіння замочую в жирному молоці на 12 год., Потім, не промиваючи, просушують і змішую з вологим піском (1 ч. Л. Насіння на склянку піску).

Потім посипаю грунт тонким рівним шаром негашеного вапна-гідратного. Сію насіння прямо на неї, прикриваю землею шаром 2 см, поливаю теплою водою (близько 40 °) і відразу ж накриваю плівкою, щільно притискаючи її до грядці. Якщо на вулиці температура не нижче 20 °, сходи з`являються через тиждень, а якщо нижче - то через дві. І петрушка виростає на славу.

З бесід все з тієї ж пані-агрономом я з`ясувала ось яку цікаву річ. Виявляється, на світі існують дві фітофтори: одна африканська, а інша - наша, звичайна. У чому ж різниця між ними? Перша більш підступна, вона йде з верхнього листа. У томатів він закручується догори човником. Хвороба прогресує швидко, захоплюючи не тільки листя і стебло, а й плоди. Врятувати урожай дуже важко. Але якщо хвороба не запущена, то діють так: зрізають верхівки у томатів і обробляють сумішшю з 1 ковпачка водорозчинного комплексу йоду і 1 упаковки фугніціда широкої дії, розведених в Юл води.

А при нашій фітофтори, яка йде з нижнього листа, встигаєш прибрати плоди на дозаривание. Якщо помітили, що листочки знизу жовтіють і на них з`явилися коричневі точки, то потрібно почати обробку або бордоською сумішшю, або кишково-контактними фунгіцидами.


Читайте також: Боротьба з фітофторою у помідор


І на закінчення хочу сказати, що бордоською рідиною - це препарат-одиночка. До неї нічого не можна додавати, особливо господарське мило.

В даний час у мене в саду яблуні і груші вражені паршею. Зрозуміло, що часу втрачати не можна, інакше про урожай можна забути.

І ось зібралася вже готувати свою улюблену бордоською, але ж недарма я говорила про прагнення до експериментів. Хочу спробувати обробити дерева сульфатом калію (1 кг на 10 л води) або ж сечовиною (500 г на ті ж 10 л).

Відео: Виноградник. Боротьба з борошнистою росою. Бордоською рідиною.

© Г. Щекалева Краснодарський край

Поділися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
—хоже

Увага, тільки СЬОГОДНІ!